Cena

Powiązane artykuły

Diagnostyka mieszków włosa w chorobie tarczycy

Diagnostyka mieszków włosa w chorobie tarczycy

Diagnostyka mieszków włosa w chorobie tarczycy

Cechą mieszka włosowego jest jego wielokrotna zdolność aktywacyjna z wieloletnim cyklem wzrostu., cyklem inwolucji i cyklem spoczynku. Struktura mieszka włosowego to element skóry właściwej i naskórka. Źródłem cyklu włosa jest skóra. Cykl włosa nie jest zsynchronizowany, ponieważ przy ich modyfikacji wzrostu bierze udział szereg czynników zewnątrz i wewnątrzustrojowych.

Więcej informacji
Wypadanie włosów u ludzi

Wypadanie włosów u ludzi

Wypadanie włosów u ludzi: przyczyny i rozwiązania

Wypadania włosów u ludzi nigdy nie należy bagatelizować, nawet jeśli dotyczy osób w starszym wieku. W rzeczywistości utrata włosów to powszechne zjawisko u większość mężczyzn, którzy pierwsze oznaki łysienia zaczynają dostrzegać już w młodym wieku. Coraz częściej widoczne przerzedzenie włosów występuje już przed 30 rokiem życia. Wiele osób, niestety uważa łysienie jako naturalny proces związany z wiekiem. W dzisiejszych czasach , cierpiący w zdecydowanej większości, decydują się powierzyć opiekę ekspertom trychologii.

Więcej informacji
Zapalenie skóry (łojotokowe)

Zapalenie skóry (łojotokowe)

Łojotokowe zapalenie skóry

Łojotokowe zapalenie skóry jest dermatozą zlokalizowaną na brwiach i owłosionej skórze głowy. Występuje pod postacią egzemy lub zmian zapalnych spowodowanych zanikiem kapilar krwionośnych. Objawia się natężonym złuszczaniem warstwy rogowej, rumieniem, świądem. Nadmierna produkcja sebum przez gruczoły łojowe powoduje wzmożone swędzenie głowy, białawy lub żółtawy łupież, strupy różnej grubości oraz miejscowy ból głowy określany bólem włosów.

Więcej informacji
Swędzenie i pieczenie skóry głowy

Swędzenie i pieczenie skóry głowy

Swędzenie i pieczenie skóry głowy

Swędzenie i pieczenie skóry głowy jest bardzo częstym przypadkiem, który może występować u kobiet, mężczyzn i dzieci. Tworzy uczucie dyskomfortu i zażenowania. Często występująca wysypka i zaczerwienienia skóry sygnalizują dysfunkcje pracy organizmu oraz uczucie wstydu i poddenerwowania. Nasilenie swędzenia skóry głowy może różnić się w zależności od indywidualnie występujących czynników. W większości przypadków tych, które prezentują się w Centrum Trychologii dla tego typu problemu brzmią:

„ jak moja głowa swędzi” lub „ swędzą mnie włosy „, a nawet „ czuję ciągłe swędzenie głowy ".

Więcej informacji
Preparaty stosowane w naszych kuracjach.

Preparaty stosowane w naszych kuracjach.

Najnowocześniejsze odkrycie Laboratorium TricoHeal Med to szwajcarska receptura by jak najskuteczniej przeciwdziałać przedwczesnemu wypadaniu włosów. Innowacyjne preparaty to rezultat połączenia prastarych metod pielęgnacji i zaawansowanych technologii dermokosmetycznych, mający zbawienny wpływ na zdrowie i witalność cebulek włosowych. Działa bezpośrednio jako pomoc w zapobieganiu wypadania włosów, uaktywnia się natychmiast by przeciwdziałać przedwczesnemu starzeniu się korzeni włosa. Rozwiązanie technologiczne opracowywane było przez wyjątkowych specjalistów i pracowników naukowych oraz Laboratorium TricoHeal Med i udoskonalane przez ponad 25 lat. Doskonała receptura pozwala na efektywną stymulację krążenia krwi i wzrost zagęszczenia kapilar.

Więcej informacji