Cena

Wypadanie włosów po porodzie - przyczyny

Wypadanie włosów po porodzie


Wypadanie włosów u kobiet bezpośrednio po porodzie to powszechnie występujący problem. Po zakończeniu ciąży (a w praktyce w okresie laktacji) wiele kobiet cierpi na nadmierne wypadanie włosów i następuje to w 3 lub 4 miesiącu od rozwiązania.

Przyczyna wypadania włosów:


Niedożywienie organizmu i burza hormonalna
Głównym powodem, kiedy następuje obfite wypadanie włosów jest podwyższona obecność estrogenów w czasie ciąży. W rzeczywistości hormony te mają właściwość, aby wydłużać cykl wzrostu włosów w czasie ciąży. Po porodzie drastycznie się zmniejsza się ich obecność w organizmie kobiety, powodując wypadanie tych włosów, które miały przedłużoną żywotność.
Hormony, jednak nie są jedynym powodem, który może powodować wypadanie włosów po porodzie i nie jest spowodowane jedynie zmianą hormonalną.


Niedobory żywieniowe wprowadzają w organizmie zaburzenia metaboliczne, powodując obfite i długotrwałe wypadanie włosów. Wiele młodych matek nie radzi sobie z emocjami jakie towarzyszą przy znacznej utracie włosów. Zaburzenia nastroju i niepokój powodują, że dodatkowy stres pogłębia istniejący już problem.
Jak wykazały badania naukowe, niedobory żelaza i niski poziom ferrytyny po porodzie oraz brak białka i witamin może nasilić wypadanie włosów i uniemożliwić prawidłowe odrastanie. Dlatego każda kobieta w okresie połogu powinna zadbać o dodatkową odpowiednią suplementację minerałów, gdyż same witaminy nie są w stanie zaspokoić organizmu po porodzie. Poród dla kobiety jest ogromnym wysiłkiem i obciążeniem organizmu. Kobieta w rzeczywistości dochodzi do siebie tyle samo i trwała ciąża. W przypadku niedoborów żywieniowych w rzeczywistości, włosy słabną, stają się cienkie z tendencją do nadmiernej łamliwości.

Możliwe środki do stosowania po porodzie

Najistotniejsze jest wykonanie szeregu badań laboratoryjnych w celu ustalenia niedoborów w organizmie oraz przeprowadzenie dokładnej analizy włosów i skóry głowy. Badanie pod mikroskopem u trychologa pozwoli ocenić w jakim stanie są mieszki włosowe i jakiego typu terapia będzie skuteczna w danym przypadku. Poporodowa utrata włosów, w niektórych przypadkach, ustępuje samoistnie po kilku miesiącach od porodu. Jednak zawsze zaleca się włączenie odpowiedniej pielęgnacji do aktualnej potrzeby skóry głowy i włosów.
Jeśli wypadanie włosów trwa dłuższy czas, w rzeczywistości stosowanie mezoterapii w połączeniu z wzmacniającymi preparatami bogatymi w składniki odżywcze natychmiast zahamuje wypadanie. Otrzymamy natychmiastową pomoc w odrastaniu zdrowych włosów, a przede wszystkim zaoszczędzamy sobie niepotrzebnego stresu związanego z ich nadmierną utratą. Włosy są niezaprzeczalnym atrybutem kobiecości, dlatego warto o nie zadbać po porodzie.