Cena

Podrażniona i swędząca skóra głowy

Podrażniona i swędząca skóra głowy może być objawem:
- zbyt suchej skóry głowy
- łupieżu
- grzybicy
- wszawicy
- nieodpowiednio mytej głowy
- używanie niewłaściwych produktów pielęgnacyjnych
- użycie chemicznych produktów : faba, trwała, prostowanie włosów
- źle spłukane środki pielęgnujące
W prawidłowej ocenie problemu potrzebna jest wizyta u trychologa, który natychmiast rozpozna problem. Czasem niewielka zmiana przynosi szybkie efekty terapeutyczne. Odstawienie produktów 2w1, które nie nadają się dla osób z wrażliwą i swędzącą skórą głowy ze względu na zbyt bogatą formułę mycia oraz pielęgnacji w jednym produkcie. 
Podrważniona i swędząca skóra głowy w bezpośredni sposób wpływa na nasze samopoczucie, poddenerwowanie, zły sen czy ciągłe dotykanie podrażnionych miejsc, znacząco obniża jakość naszego życia. W takich sytuacjach należy :
- natychmiast odstawić obecnie używane środki pielęgnujące
- udać się do specjalisty w celu rozpoznania problemu
- zdezynfekować szczotki, grzebienie
Wygląd włosów zależy od stanu skóry głowy. Wiele osób w wyborze szamponu kieruje się aktualnie obejrzaną reklamą lub ceną, nieodpowiednio dobrany może więcej zaszkodzić niż nam się wydaje. Zawarte w nim silikony i konserwanty mogą poważnie wpłynąć na wygląd, powodując łupież, świąd, zatkanie mieszków włosówych oraz inne objawy jak przetłuszczajaca się skóra głowy . Większość osób zgłaszających się do trychologa skarżących się na problemy skórne, to efekty złego doboru środków pielęgnujących, które zamiast poprawiać kondycję skóry głowy i włosów powodują jej zaburzenia, a w efekcie nadmierne wypadanie włosów.